پس از اعتراض و درخواست کاربران حول مشکلي که با کارتريج ها وجود داشت خبرهايي مبني بر حل مشکل کارتريج هاي اچ پي با حذف DRM به وجود آمد.


بدين صورت که شرکت اچ پي HP اعلام کرده "به روز رساني نرم افزاري را به صورت رايگان" منتشر کرده که تکنولوژي (Digital Rights Management (DRM را حذف خواهد کرد.


اين شرکت بيان کرد : "با اين که تعداد کمي از مشتريان تحت تأثير اين موضوع قرار گرفته اند" اما تاکيد کرد که در آينده، "ويژگي هاي امنيتي" مشابهي را براي حل مشکل به کار خواهد گرفت.


حل مشکل کارتريج هاي اچ پي با حذف DRM


مشکل قفل شدن کارتريج هاي اچ پي HP


البته اين مشکل براي کارتريج هايي با قيمت مناسب تر هم وجود دارد با اين تفاوت که اچ پي اولين کمپاني است که متوجه آن شده است.


قفل شدن کارتريج اچ پي مشکلي است که گاهي کاربران با آن مواجه مي‌گردند. مشکل قفل شدن کارتريج هاي اچ پي hp غالباً پس از بروز رساني نسخه سيستم عامل پرينتر و يا استفاده از کارتريج بازسازي شده يا تعويض کارتريج سازگار با دستگاه اتفاق مي افتد.


مشکل قفل شدن کارتريج هاي اچ پي HP


مدت طولاني است که شرکت اچ پي يک چيپ امنيتي بر روي پرينترهاي جوهرافشان و کارتريج هاي خود نصب کرده است. اگر شما از کارتريج  knock-off استفاده کنيد احتمالا با خطايي مبني بر اينکه "کارتريج پرينتر شما قفل شده است"، "کارتريج دست دوم يا جعلي شناسايي شد" و "کارتريج مورد تاييد اچ پي نيست" رو به رو خواهيد شد.


خيلي ناراحت کننده است اما اين موضوع وجود دارد. هر چند سال گذشته HP نسخه به روزرساني شده نرم افزار استفاده در چاپگرهاي سازماني را عرضه کرد اما اين نسخه هم از هفته گذشته هر نوع کارتريج را قفل مي کند بجز آن که خود شرکت در آن قرار داده است.


حل مشکل کارتريج هاي اچ پي با حذف DRM


با اين که اچ پي اولين شرکتي نيست که براي افزايش امنيت از سيستم هاي DRM در کارتريج هاي خود استفاده کرده است. در حدود 13 سال پيش Lexmark رقيب HP با يک شکايت عليه اجزاي کنترل استاتيک دست و پنجه نرم مي کرد. موضوع اين شکايت ميکروچيپ هايي بود که مي توانست DRM چاپگر Lexmark را دور بزند.


حل مشکل کارتريج هاي اچ پي با حذف DRM


با همه اين تفاسيري که اعلام شد به هر حال شرکت اچ پي اعلام کرده جهت حل مشکل کارتريج هاي اچ پي با حذف DRM اقدام کرده است.


اما  خبر خوب براي مصرف کنندگان اين محصول اين است که احتمالا راه حل شرکت آخرين راه حل براي آنها نخواهد بود. کارتريج 123inkt در حال حاضر تراشه هايي طراحي کرده که براي دور زدن سيستم امنيتي HP به روز رساني شده است. اين تراشه ها بايد در مدت زمان کمي در دسترس باشند.


منبع: wired


مطالب مرتبط:


اطلاعاتي در مورد کارتريج ها


تاثير شارژ مجدد کارتريج بر چاپگر


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Christian فرزند کنکوریست کلوب هر چی بخوای هست ثبت شرکت Tiffany Brisa فراسوی طبیعت آنتی اسکالانت